ПЕРШИЙ ПІШ0В! Шlсть рокlв в’язнuці за xабар у 20 тuсяч!! В Українl винеслu жОрсткuй вирок суддl

У вівторок, 16 лютого, Вищий антикорупційний суд України виніс вирок стосовно судді Рахівського райсуду Івана Туліков, якого зловили на хабарі. Суддю засудили до 6 років позбавлення волі.

Про це повідомили в Telegram-каналі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

У березні 2019 року суддю Рахівського районного суду Закарпатської області Івана Туліков викрили у корупційних злочинах. Прокурорами САП і детективами НАБУ доведена причетність вказаного судді до отримання у вересні 2018 року 400 доларів США і в березні 2019 года 10 тисяч гривень неправомірної вигоди.

У 2018 році до судді Туліков звернувся водій і просив допомогти уникнути адміністративної відповідальності за водіння в нетверезому стані. Суддя повернув протокол поліції на дооформлення. Коли справа надійшла до суду повторно і система автораспределенія передала її голові суду Віктору Ємчук, суддя Тулик пообіцяв вплинути на цього суддю. Справа дійсно була закрита через відсутність події і складу правопорушення. Суддя Тулик отримав 400 доларів винагороди. Голові суду про підозру не повідомляли.

У січні 2019 року Суддя Тулик розглядав цивільну справу про стягнення 130 тисяч грн боргу, де позивачем був той же водій, про який говорилося вище. Тулик пропросів неправомірну вигоду за прийняття рішення – 15 – 20 відсотків від суми боргу. Незабаром суддя в приміщенні свого кабінету отримав 10 тисяч гривень і був затриманий.

Вищий антикорупційний суд визнав суддю винною в одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави і одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дії з використанням наданого йому службового становища, тобто в скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 369-2 та ч. 3 ст. 368 КК України.

Вироком суду Тулик засуджений до 6 років позбавлення волі з позбавленням права займати посади судді на 3 роки і конфіскацією всього належного йому майна.

“Конфіскації підлягає таке майно судді: автомобіль Ауді А8 2003 року випуску, половина житлового будинку площею 105,6 м.кв. в селі Водиця і три земельні ділянки загальною площею 0,5 га”, – пише видання “Судовий репортер”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *