Щойно Путін пішов на безпрецедентний крок! Це важкий удар для Маріуполя і всієї України!

Кремль перекриває Керченську протоку в Азовському морі до осені 2021 року. Це важкий удар для Маріуполя і всієї України.

Росія в черговий раз перекриває Керченську протоку в Азовському морі.

Москва повернулася до вже випробували важелю тиску на Київ. Про це ввечері 14 квітня в Telegram повідомив відомий український журналіст, військкор Андрій Цаплієнко, передає Діалог.UA .

За даними Цаплієнко, Москва вже розіслала повідомлення про заборону проходження суден під іноземними прапорами і військових кораблів інших країн через Керченську протоку з 24 квітня. Згідно з документом, росіяни мають намір блокувати протоку як мінімум 5 місяців – до жовтня.

Приводом для таких обмежень в РФ вказали військові навчання. ” Крім отримання повного контролю над Азовом, росіяни ще й економічно вбивають Маріупольський морський порт, який живе за рахунок транспортування вантажів іноземними судами. Агресія в дії “, – написав Цаплієнко.

Крім Маріуполя, постраждає також порт Бердянська. Це стане важким ударом для економіки України. Судячи з усього, в Кремлі вирішили максимально підвищити ставки для тиску на Україну. РФ для цього використовує зрив перемир’я на Донбасі, перекидання військ до українського кордону, а тепер ще й економічний шантаж через закриття Керченської протоки.

Ймовірно, президент РФ Володимир Путін вирішив максимально підвищити градус напруги, щоб посилити свої переговорні позиції наступного особистій зустрічі з президентом США Джозефом Байденом. Ймовірно, Кремль спробує “продати” Вашингтону ще і відкриття протоки. Варто зазначити, що через війну на Донбасі, будівництва Кримського моста, блокувань росіянами Керченської протоки після 2014 року порти Маріуполь і Бердянськ зменшили обсяги перевалки майже вдвічі – до 8,9 млн тонн.

Це, в першу чергу, експорт продукції українських виробників в Італію, Америку, Туреччину, Єгипет, Великобританію, Францію та інші країни. Економічні збитки російської агресії величезний, і, очевидно, Москва не збирається зупинятися.

джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *